SPARK – rytm i światło

Instrument muzyczny wytwarzający energię elektryczną? Czemu nikt wcześniej na to nie wpadł? Tym razem wyrazy uznania należą się Sudzie Kheterpal – perkusistce zespołu Faithless. Właśnie zbiera pieniądze na udoskonalenie prototypu i wprowadzenie go do produkcji.

sudha-kheterpal-shake-your-power-electricity-music-designboom-01Sudha Kheterpal wymyśliła shaker-grzechotkę o wdzięcznej nazwie SPARK. Potrząsając nim jednocześnie ładujemy baterię. Do instrumentu można podłączyć lampkę z żarówkami LED, która po 12 minutach grzechotania będzie świecić przez 1 godzinę. Technologia instrumentu pozwala także podłączyć i naładować telefon komórkowy.

Cenny gadżet
Mamy szczęście mieszkać w tej części świata, gdzie dostęp do energii nie jest (jeszcze) problemem. Zazwyczaj wystarczy w porę opłacić rachunek za prąd i włączyć odpowiednie urządzenie do kontaktu. Może dlatego nie doceniamy i nie wykorzystujemy energii kinetycznej (oprócz rowerowej lampki na dynamo)? Tymczasem w Kenii 75% ludzi nie ma dostępu do elektryczności. Dlatego taki z pozoru zabawny gadżet mógłby dosłownie rozświetlić życie wielu osób.

sudha-kheterpal-shake-your-power-electricity-music-designboom-03

Shake Your Power
Jeszcze przez 10 dni trwa zbiórka na crowdfundingowej platformie KickStarter, która pozwoli zebrać fundusze na wyprodukowanie i dystrybucję 1000 grzechotek. Wierzymy, że się uda.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *